Home Szkółka Żeglarska
sobota, 23 Lut 2019
 
 
Szkółka Żeglarska
Szkółka Żeglarska PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 07 marca 2012 09:50

SZKÓŁKA  ŻEGLARSKA

 

Spotkanie inauguracyjne - odbyło się 21 kwietnia 2016, godz.15:30, na przystani żeglarskiej YCM Columbus n/jez. Deczno

Już w m-cu kwietniu, na przystani żeglarskiej nad jeziorem Deczno, wznowi swoją działalność „Szkółka Żeglarska” VII - edycja. To przedsięwzięcie organizowane przez Yacht Club Morski „Columbus” skierowane jest do dzieci w wieku 6-12 lat. Dzieci pod okiem wykwalifikowanego instruktora uczyć się będą jak samodzielnie żeglować na najmniejszych jachtach, nazywanych „Optimist”.

Zajęcia będą odbywać się dwa razy w tygodniu po cztery godziny dziennie, w godzinach popołudniowych.

YCM Columbus propaguje żeglarstwo wśród mieszkańców Świecia i okolic. Zależy nam aby zaszczepić zamiłowanie do żeglarstwa wśród najmłodszych. Żeglowanie jest pasją, która młodym ludziom może przynieść same korzyści. Uczy m.in. hartu ducha, samodzielności, kreatywnego myślenia. Należy także zaznaczyć i uspokoić rodziców, że sport ten jest bardzo bezpieczny. Dzieci pływają w kamizelkach asekuracyjnych a instruktor przez cały czas pływa pontonem asekurując  trenujących. Pierwsze zajęcia mają  charakter zapoznawczy i rekreacyjny, jeśli okaże się, że dzieci  chcą się szkolić w kierunku regatowym i uczestniczyć w wyścigach jachtów -  to będzie  taka możliwość. Planujemy, w tym roku, udział reprezentacji Świecia,  w regatach między klubowych województwa Kujawsko-Pomorskiego.  
W latach poprzednich, w zajęciach "szkółki żeglarskiej" każdej z edycji uczestniczyło około 10 dzieci w wieku 6-12 lat.  Na zakończenie, dzieci otrzymały Dyplomy Ukończenia Szkółki oraz kartę „Optymistrza”  uprawniającą do bezpłatnego korzystania z jachtów na przystani żeglarskiej n/jeziorem Deczno.
Wzorem ubiegłego roku będziemy też organizować półkolonie na terenie przystani żeglarskiej YCM Columbus nad jeziorem Deczno.

Zajęcia 3-4 godz. dziennie w odz. 15:30 - 19:30
- Cena 300 zł
- Wpłata 50% w dniu zapisu, a pozostał część do 10-go maja.
- Zapisy telefonicznie nr tel. 503 087 573 lub osobiście w dniu inauguracji.

Spotkanie inauguracyjne - 5 kwietnia 2016, godz.15:30, na przystani żeglarskiej YCM Columbus n/jez. Deczno

Terminy zajęć szkółki zostaną uzgodnione  z zainteresowanymi na spotkaniu inauguracyjnym.

Ilość dni zajęć w poszczególnych miesiącach:

1. kwiecień  -  3 dni

2. maj           - 8 dni

3. czerwiec    - 8 dni


Lipiec, sierpień - planowany obóz, półkolonie i starty w regatach.

Zmieniony: wtorek, 09 maja 2017 16:47